Arda Turan Fan Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Arda Turan Fan Club

Aranan Hersey Burda!!!

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Arda Turan'ın Hayatı

3 posters
YazarMesaj
ezgi_arda
Admin
ezgi_arda

Kadın Mesaj Sayısı : 262

Arda Turan'ın Hayatı Empty
MesajKonu: Arda Turan'ın Hayatı   Arda Turan'ın Hayatı Icon_minitimeSalı Tem. 08, 2008 12:01 am

30 Ocak 1987’de saatler 14.45’i gösterirken, İstanbul Bayrampaşa’da Adnan-Yüksel Turan çiftinin bir erkek çocuğu dünyaya geldi. Anne-babanın olağanüstü bir özen ve fedakarlıkla büyüttüğü bu çocuk gün geldi Türkiye’nin en çok konuşulan isimlerinden biri oldu. Şöhreti sadece Türkiye sınırlarıyla çevrili kalmadı, Avrupalılar’ın bile tanıdığı isimler arasına girdi.

Bu çocuk, yani G.Saraylı Arda Turan dün 20 yaşına bastı. Öyle hayırlı ve ince düşünceli bir evlat ki, kimseye haber vermeden dünkü antrenmandan sonra elinde bir demet çiçekle Bayrampaşa Altıntepsi’deki evine gitti.

Bu çiçekler sana

Tam doğduğu saatte, yani 14.45’te evinin kapısını çaldı... Kapıyı açan Yüksel hanım, Arda’yı elinde çiçekle karşısında görünce, "Oğlum, ne bu çiçekler? Hayırdır" diye sordu. Arda, "Anne, unuttun mu bugün benim doğum günüm ve sen beni bu saatte doğurdun. Bu çiçekler senin için. Ne mutlu bana, senin gibi bir annem var" diyerek, çiçekleri annesine uzattı ve ardından ellerini öpüp başına koydu.

Hep dua ederdi

Arda Turan, ailesiyle birlikte fotoğraf çektirmeyi sevmediği için bu güzel anı görüntületmedi. Gelecekte bir futbol yıldızı olmasına kesin gözüyle bakılan genç futbolcu, annesine yaptığı sürpriz ile ilgili düşüncelerini şöyle dile getirdi:

"Annem bu yaşıma kadar beni büyük bir şevkatle büyüttü. Futbola başladığım ilk günden beri benim her şeyimle yakından ilgilendi. Deyim yerindeyse benim üzerime titrerdi. Her gün mutlaka yatağımın başucuna bir bardak süt bırakır ve içmem için ısrar ederdi. Hele sabahları kahvaltı yaptırmadan evden bırakmazdı. Beni antrenmanlara gönderirken her defasında sırtımı sıvazlar ve dua ederdi.

Dünyaları veririm

Doğrusunu söylemek gerekirse annemi, babamdan biraz daha fazla severim. O benim hem uğurum hem annem. Her maçtan önce ve sonra mutlaka onu telefonla arayıp duasını alırım. Kazandığım bütün parayı ona veririm. Harçlığımı da ondan alırım. Beni dünyaya getiren ve bugünlere gelmemi sağlayan annem için dünyaları feda ederim."

Arda, kardeşi Okan Turan için de, "O da futbolcu. Şimdi Altıntepsi’de oynuyor. Daha 13 yaşında. İnşallah o da ilerde benim gibi olur" dedi
Ardakolik-giRL
Admin
Ardakolik-giRL

Kadın Mesaj Sayısı : 216

MesajKonu: Geri: Arda Turan'ın Hayatı   Arda Turan'ın Hayatı Icon_minitimeSalı Tem. 08, 2008 10:28 pm

Tesekürler cnm
http://www.pelinkarahanfan.flumma.net
Mine*Arda

Mine*Arda

MesajKonu: Geri: Arda Turan'ın Hayatı   Arda Turan'ın Hayatı Icon_minitimeSalı Tem. 08, 2008 10:39 pm

Teşekkürler (:

Arda Turan'ın Hayatı
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Arda Bodrum'da
» Arda Turan 66/14