Arda Turan Fan Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Arda Turan Fan Club

Aranan Hersey Burda!!!

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Time Out İstanbul Dergisi Röportajı

2 posters
YazarMesaj
ezgi_arda
Admin
ezgi_arda

Kadın Mesaj Sayısı : 262

Time Out İstanbul Dergisi Röportajı Empty
MesajKonu: Time Out İstanbul Dergisi Röportajı   Time Out İstanbul Dergisi Röportajı Icon_minitimeSalı Tem. 08, 2008 12:26 am

Galatasaray'ın yıldızı Arda Turan, Time Out İstanbul'un kapak konusu 'İstanbul Ayaklarımın Altında' için röportaj verdi, konu da dolayısıyla 'ayak' odaklı...

Ayaklarınla iş yapıyorsun. Sigortalattın mı onları?
Bununla ilgili bir proje var, menajerim ilgileniyor ama henüz gerçekleştirmedik.

Antrenman ve maçlar sırasında yorulduğun açık. Ayaklarına bakım yaptırır mısın?
Asla. Manikür yaptırdım ama pedikür yaptırmam. Krampon öyle bir şey ki çok sıkıyor ayağı ve her türlü şekilde rahatsız edebilir seni. Oysa futbolcunun ayaklarının rahatlığı çok önemlidir. Üstelik benim ayaklarım taraklı ve kramponu bile zor buluyorum. O yüzden çok dikkat ederim. Dokundurtmam onlara!

Kendin nasıl bakıyorsun peki?
Kendi tırnaklarımı kendim keserim. Bazen ilginçtir tırnağı yamuk kesmek bile gerekebiliyor ayakkabı içinde rahat etmek için, ona bile dikkat ediyorum. Ayakkabılarım hep ortopediktir ya da çok rahat ayakkabılardır. En önemli şey benim için ayakkabı. Hep aynı model kramponu giyerim.

Masaj yaptırıyorsundur ama mecburen... Yoksa onu da mı kendin yapıyorsun?
Masaja çok ihtiyacımız var futbolcular olarak. Bazen üstüste denk gelen maçlara sağlam çıkabilmek için dinlenmek yetmiyor, ekstra şeyler gerekiyor. Saunaya da giriyorum ama en önemlisi masaj çünkü laktik asit ayaklarda birikiyor belli noktalarda. Oraların bastırılması, ovulması lazım ki en azından vücut biraz rahatlasın. Özellikle maçlardan sonra mutlaka masaj yaptırırım. Maça çıkmadan önce de hafif bir masaj yaptırırım kan hareketlensin diye.

Dokundurtmuyorsun, peki bakmakla ilgili bir problemin var mı? Ya da tam tersi özel bir düşkünlüğün?
İkisi de yok ama bir bayanın ellerine ayaklarına dikkat ederim, benim için çok önemlidir. Gerçekten ilk baktığım şeydir eller ve ayaklar.

Hangi ayağını daha çok kullanıyorsun?
Sağ ayağımı. Sağ ayağım daha kuvvetlidir.

Maç sırasında ayakların aklının bir köşesinde durur mu bir yandan oyununu oynarken? Yoksa herşeyi unutup dalıyor mu insan maça?
Eskiden 3-0 galipken bile gözüm kapalı giriyordum pozisyonlara. Şimdi asla girmem, gerekirse çekerim ayağımı, bir dahaki maçı düşünmek zorundayım. Başlarda bir sakatlığım olsa sonuna kadar yüklenirdim, bir şey olmaz deyip oynardım. Şimdi öyle değil, ayağım ağrıyorsa çekilip "Dinlenmem lazım" derim. Kısacası eskiden daha tez canlıydım, şimdi daha kontrollüyüm.

Yasaklar var mı?
Yasak yok ama tabii futbolcunun fazla ayakta durması iyi değildir çünkü bizim işimiz ayaklarımızla yapılıyor, onlardan para kazanıyoruz. Bu durumda onları iyi dinlendirmek, onlara iyi bakmak şart. Bakmazsan kendine ihanet etmiş oluyorsun.

Bu kadar ayak muhabbeti yeter... Kendinle ilgili ileriye yönelik ne düşünüyorsun? Avrupa planları var mı?
Galatasaray’da kalmak çok keyifli aslında. Benim hayalimdi burada olmak. Ama burada kalmayı hedeflerse bence pek fazla ileriye gidemez Arda. Önümüzde 2008 Avrupa Şampiyonası var. Orada ben de takımın bir parçası olmak istiyorum ve olduğum takdirde iyi bir performans sergilersem neden ülkemi yurtdışında temsil etmeyeyim? Hem kendimi maddi anlamda ileri taşımak, hem de ülkemi manevi anlamda temsil etmek benim için önemli. Ömrümün sonuna kadar Galatasaray’a hizmet ederim mutlu bir şekilde ancak ben Türk insanının yurtdışına açılması gerektiğine inanıyorum. Her alanda bunu hedeflemeliyiz, bende bu hedefin bir kolunu gerçekleştirmek istiyorum sadece. Olursa giderim Avrupa’ya.
Ardakolik-giRL
Admin
Ardakolik-giRL

Kadın Mesaj Sayısı : 216

Time Out İstanbul Dergisi Röportajı Empty
MesajKonu: Geri: Time Out İstanbul Dergisi Röportajı   Time Out İstanbul Dergisi Röportajı Icon_minitimeSalı Tem. 08, 2008 4:40 pm

Harikasin canim cok sagol
http://www.pelinkarahanfan.flumma.net

Time Out İstanbul Dergisi Röportajı
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-