Arda Turan Fan Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Arda Turan Fan Club

Aranan Hersey Burda!!!

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Star Tv Röportajı

2 posters
YazarMesaj
ezgi_arda
Admin
ezgi_arda

Kadın Mesaj Sayısı : 262

Star Tv Röportajı Empty
MesajKonu: Star Tv Röportajı   Star Tv Röportajı Icon_minitimeSalı Tem. 08, 2008 12:24 am

50 maç oynasak Fener’i yenerdik

Şampiyon Galatasaray’ın dört Aslan’ı Arda Turan, Ümit Karan, Servet Çetin ve kaleci Orkun, zaferin öyküsünü star’a anlattı

11 golle Hakan ve Nonda ile birlikte Cim-Bom’un en golcü oyuncusu olan Ümit, zirvenin kaderinin belirlendiği Fener derbisi için bunu söyledi ve ‘Galibiyete o kadar inanmıştık ki, şartlar ne olursa olsun sonuç değişmezdi’ diye konuştu

Servet, ‘Sakatlıktan sargılar ve buz torbaları içinde dolaştım. Buz adam gibiydim’, Arda, ‘Şampiyon olduk ama UEFA’yı unutamadım. Seneye acısını çıkartacağız, Orkun da ‘Takım olmayı başardık’ dedi

Tarihi başarıların takımı

1996-2000 yılları arasında 4 kez üst üste şampiyon olan Galatasaray, müthiş bir başarıya imza atmıştı. Aslında o dönemin futbolcuları ‘Parasız’ şampiyonluklar elde ederek Türk futbolunda bir ilki gerçekleştirmişti. 2005-2006 sezonundaysa ‘ İlk üçe giremez’ denilen bir kadroyla Fenerbahçe’nin Denizli hüsranının ardından şampiyonluk elde edilmiş ve tarihe geçilmişti.

Hepsi de aslan yürekli

SON altı hafta teknik direktörsüz mücadele eden Galatasaray, onur savaşı vererek ipi bir kez daha göğüsledi ve yine tarihe geçti. Galatasaray, şimdi 17. şampiyonluğunu doyasıya kutluyor. Sarı-Kırmızılı taraftarlar futbolculara ‘Aslan yürekli’ diyor. Gol makinesi Ümit Karan, sihirbaz Arda Turan, biyonik adam Servet Çetin ve panter Orkun Usak zorlu geçen sezonu Star’a anlattılar..

Çok hızlı başladık ama

İLK sözü Ümit Karan aldı ve başladı anlatmaya: ‘Sezona hızlı bir giriş yaptık. İlk haftalarda rakiplerimizi farklı yenip çıkış yakaladık. Herkes bizim şampiyon olacağımızı hatta rakiplerimize fark atacağımızı düşünüyordu. Aslında böylesine yapılanma sürecine girmiş takımlarda büyük başarılar beklemek hayalcilikten başka bir şey değildir.’

Artık eğlence zamanı

‘HERKESİN merak ettiği bir konu var. 2 hafta önce oynadığımız ve maç öncesi sonucunu merakla beklediği Fenerbahçe derbisi. Biz bu karşılaşmada galip geleceğimize o kadar inanmıştık ki, 50 kere daha oynasak hepsinde yenerdik. Şartlar ne olursa olsun farketmezdi. Çünkü biz bunu gerçekten istemiştik. Artık eğlence zamanı. Biz bunu fazlasıyla hak ettik.’

Bunun adı mucizedir

BU başarı öyküsünün altında yatan gerçek ise futbolcuların özgüvenleriydi. Bir karşılaşma öncesi 12 oyuncusunun antrenmana katılamadığı, seyircisiyle ancak 11. haftada buluşabilen, 6 yabancı oyuncusundan sakatlıklar, formsuzluk ve milli maçlar nedeniyle faydalanamayan, ligin son 6 maçına teknik direktörsüz çıkan G.Saray’ın fedakar oyuncularından Servet Çetin ise şunları söyledi:

Buz adam gibiyim!

‘BİR çok talihsizlik yaşadım. Sezon boyu sakatlıklardan bir türlü kafamı kaldıramadım. Vücudumun çeşitli yerlerinde sargı bezleri ve buz torbalarıyla dolaşmak pek iç açıcı bir durum değil. Ancak çevrenize baktığınızda öyle bir enerji görüyorsunuz ki, sanki sakatlığınız daha da hızlı iyileşiyor. Uzun lafın kısası böyle bir ortamda şampiyonluk yaşamamak olay olurdu bence.’

Tesislerde kalıyorum

‘SEZON başında transfer olduğumda hakkımda önyargılar olduğunu biliyordum. Bu şartlarda oynamak bir futbolcu için çok zordur. Ancak öyle bir sevgi ortamıyla karşılaştım ki, bu baskının altında kalmadım. Tesislerde kalmanın avantajını da çok gördüm. Çünkü tedavi ya da özel işleri için tesislere gelen arkadaşlarımla konuşmak beni rahatlatıyordu.’

Hepsi birer kahraman

‘BÖYLESİNE anlamlı bir şampiyonluğun gelmemesi olay olurdu bana göre. Bir takım birbirine bu kadar kenetlenip mücadele ederse sonuç kesinlikle şampiyonluk olur. Biz Florya’yı Ali Sami Yen Stadı’nı evimiz gibi görüyoruz. Makinanın dişlileri tıkır tıkır çalıştı. Tüm takımın büyük övgüyü hak ettiğini düşünüyorum. Bu takımdaki herkes aslında birer isimsiz kahramandı.’

Sivas’ta işi bitirdik

Arda, herkesin aksine şampiyonluğun Fener galibiyeti ile geldiğine inanmıyor. Genç futbolcu ‘Biz işi Sivas’ta bitirdik. Orada attığım 4’üncü golün anlamı büyüktü’ dedi

GALATASARAY’IN başarısında büyük rolü bulunan Sarı-Kırmızılı takımın 21 yaşındaki starı Arda Turan, şampiyonluktan sezon boyunca hiç kuşku duymadığını söyledi.. Arda ‘Ben rahat bir insanım.. Belkide bu yüzden şampiyonluk gider diye kuşkum olmadı’ ifadesini kullandı.. İşte Arda’nın anlattıkları:

‘Ben mizaç olarak çok rahat bir insanım. Ne yapayım yapım böyle. Rahatlığımdan mıdır nedir bilemiyorum ama şampiyon olacağımızdan adım gibi emindim. Hiç kuşku duymadım. Bu yüzden bana çok kızanlar da oldu. Ama ben hep söyledim ‘Biz şampiyon olacağız’ iddiasında bulundum. Bu şampiyonluğumuzu elbette tarih altın harflerle yazacak. Benim adımın da oraya yazılacak olmasından dolayı nasıl gururluyum anlatamam.

Bize hep derlerdi ‘Şampiyon olmayın ama Fenerbahçe’yi yenin’ diye. Biz ikisini de gerçekleştirdik, daha ne yapalım. Ancak şunu söylemeden geçemeyeceğim UEFA Kupası’nda aldığımız ağır yenilgiyi bir an bile unutamadım. Önümüzdeki sezon onun acısını çıkaracağız. Herkes bundan emin olsun. Başarımızın arkasındaki en önemli unsur inançtı bence. Sezon içerisinde zaman zaman paniğe kapılan arkadaşlarımız oldu. Ancak öyle bir sinerji vardi ki Florya’da, o panik havası bir anda hırsa dönüşüyordu. Takımlar için aile olabilmek çok önemli. Biz bunu sezon boyunca çok iyi yaptık bence. Sevgi bağımızı hiç kaybetmedik ve her zaman üzerine koyarak büyüdük. Daha çok gencim. Allah nasip ederse önümde daha uzun yıllar var futbol oynamak için. Ama bu şampiyonluğun yeri benim için her zaman başka olacak. Yaşadıklarımızın hepsini anlatmam tabi ki mümkün değil ama ‘mucize’ kelimesi bence hiç de yanlış olmaz.’

MAN IN BLACK!

DÖRT aslan Ümit, Arda, Servet ve Orkun röportajı yapan arkadaşımız Harun Muslu’ya ‘Bu fotoğrafın başlığı Man in Black (siyah giyen adamlar) olacak. Çünkü onlar da bizim gibi susup sadece işlerini yapıyorlar’ dediler. Arda gol sonrası babası Adnan, annesi Yüksel, kardeşi Okan ve soyadı Turan’ın yazılı olduğu tekmelikleriyle kameralara yaptığı şovun hikayesini şöyle anlattı: ‘Forma çıkarsam sarı kart gösteriliyor. Bunun cezası yok. Trabzon maçında gol atmadan 5-6 dakika önce aklıma geldi ve yaptım.’

Acıları içimize gömdük

Antrenmanlarda sakat oldukları için acı içinde çalışan arkadaşlarını gördüğünü belirten Ümit Karan, ‘Bu

fedakarlığı para ile yaptıramazsınız’ dedi. Kaleci Orkun da ‘Şampiyonluk azmin zaferidir’ diye konuştu

ÜMİT Karan, şampiyonluğun gelmesindeki en büyük etken olarak takım arkadaşlarının fedakarlığını gösterdi...

Karan o günleri şöyle anlattı: ‘Hiçbir profesyonel oyuncu işiyle duygularını karıştırmaz. Ama açık konuşmak gerekirse o dönemde takımın yakaladığı hava bizi şampiyonluğa ulaştırdı. Biz tecrübelerimizi genç arkadaşlarımıza yansıttık. Onlar da bu ağır sorumluluğu taşımasını çok iyi bildiler. Herkes birbirini motive etmeye başladı. Antrenmanda herkesin yüzünün güldüğünü görmek insana ayrı bir şevk veriyor. Zaten bu havayı da yakaladığınızda sizi kimse tutamaz. Özveri de çok önemli. Ben sakatlıklar yüzünden arkadaşlarımın acı içerisinde kıvranarak antrenmanlara ve maçlara çıktığına çok şahit oldum. Bunu parayla yaptıramazsınız. Bu bizim içimizde vardı. Yaşadığımız her acıyı içimize gömdük ve işimizi yaptık. Bu mutluluğu yaşamak gerçekten çok güzel’ dedi...

Golcü futbolcu şöyle devam etti: ‘Yeni kurulmuş bir takımdık. Çok şanssız dönemler geçirdik. Zaman zaman yaşadığımız moral bozuklukları maçlara yansıdığında ister istemez puan kayıpları yaşıyorsunuz. Genç oyuncular böyle durumlardan daha çok etkileniyor. Herkes Kalli’nin gidişinden sonra takımın canlandığını ve oynamaya başladığını söylüyor. Bu çok yanlış bir düşünce.’

Şampiyonlukta pay sahibi oyunculardan birisi olan kaleci Orkun da baskı altında mücadele verdiklerini belirterek, ‘Belki de en çok eleştirilen futbolcular olduk. Üzerimizdeki bu baskıyı kaldırmak da yine bize düştü. Takım gibi hareket ettik. Bireyler asla ön plana çıkmadı. Sessizliğimizi hep koruduk ve işimizi en iyi şekilde yapmaya çalıştık. Sanıyorum bunu da başardık. Ama benim için en gurur verici olay takım olarak ülkemize verdiğimiz mesajdır. Azim her şeyin üstesinden gelir’ şeklinde görüş belirtti...
Ardakolik-giRL
Admin
Ardakolik-giRL

Kadın Mesaj Sayısı : 216

Star Tv Röportajı Empty
MesajKonu: Geri: Star Tv Röportajı   Star Tv Röportajı Icon_minitimeSalı Tem. 08, 2008 4:40 pm

Harikasin canim cok sagol
http://www.pelinkarahanfan.flumma.net

Star Tv Röportajı
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-